Na odbywającym się właśnie Szczycie Klimatycznym w Paryżu, ma zostać przedstawiona propozycja powstania funduszu badawczo-rozwojowego w zakresie energii odnawialnych. Inicjatorem powstania funduszu jest Bill Gates, jeden z najbogatszych ludzi na świecie, były szef Microsoftu. Bill Gates zainwestuje w fundusz 2 mld dolarów i zachęci do podobnych inwestycji innych, światowych miliarderów. Ojcami założycielami oprócz Gatesa mają być: prezydent USA Barack Obama, prezydent Francji Francois Hollande oraz premier Indii Narendra Modi.

– To będzie największa w historii międzynarodowa inicjatywa badawczo-rozwojowa. Miliarderzy-filantropii oraz rządy zainteresowanych państw chcą pokazać, że badania oraz inwestycje mające na celu rozwój zielonych technologii i produkcję energii ze źródeł odnawialnych, są warunkiem przeciwdziałania zmianom klimatu – poinformował branżowy portal GreenWire anonimowy rozmówca wchodzący w skład grupy decyzyjnej.
Długofalowe działania takiego funduszu rozwojowego o olbrzymim kapitale, przyczynią się do upowszechnienia technologii energii odnawialnych, spadku cen ogniw fotowoltaicznych, oraz opracowaniu zupełnie nowych, innowacyjnych rozwiązań, które w efekcie mogą wywrócić do góry nogami obecną stagnącję na rynku producentów energii.


na podstawie:
Forbes
Cire
foto w nagł: wikipedia.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *