Wywodząca się z Hiszpanii spółka Acciona Energia oddała do użytku swoją trzecią farmę wiatrową w Polsce o mocy 30 MW, co daje łącznie ponad 100 MW mocy zainstalowanej przez tę spółkę w naszym kraju.
Nowa farma wiatrowa Poniec II położona w gminie Poniec, pod Gostyniem, w województwie wielkopolskim jest wyposażona w dziesięć turbin typu AW116/3000 o mocy 3 MW. Jej budowa zajęła spółce 11 miesięcy. Inwestor szacuje, że farma wiatrowa Poniec II będzie produkować rocznie około 82 GWh energii elektrycznej.
Farma Poniec II jest własnością Acciona Energía Internacional (AEI), spółki, w której Acciona Energía posiada udziały w wysokości 66.6%, a KKR 33.3%.

Oprócz tej farmy wiatrowej hiszpański koncern jest także właścicielem farmy wiatrowej Golice w województwie lubuskim, która działa od 2011 roku i której moc wynosi 38 MW, a także położonej w województwie wielkopolskim farmy wiatrowej Krobia o mocy 33 MW, uruchomionej w 2013 roku.

odnawialnezrodlaenergii.pl

One thought on “Hiszpańska spółka Acciona Energia uruchomiła trzecią farmę wiatrową w Polsce”

  1. Gdzie można znaleźć oferty możliwości inwestowania w farmy wiatrowe, których właścicielami będą podmioty lub obywatele z Polski. Czy rozwija się tzw. wiatrowa energetyka obywatelska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *