Montując niezwykłą instalację fotowoltaiczną na dachu krytej pływalni MOSiR w Jaśle, firma FreeVolt udowodniła, że rozwiązania OZE są nie tylko ekologiczne i oszczędne, ale również funkcjonalne i estetyczne.

Choć instalacje fotowoltaiczne cieszą się w Polsce coraz większą popularnością, to montuje się je przede wszystkim ze względu na możliwość obniżenia kosztów poboru energii. Rzadko kiedy bierze się pod uwagę estetykę, jednak – jak pokazuje przykład realizacji firmy FreeVolt – nie musi to być regułą.

Kunsztowna instalacja na wygiętym w łuk dachu krytej pływalni w Jaśle pokazuje, że design to mocna strona FreeVolt. To, czy będzie on estetyczny, zależy wyłącznie od projektu – w przypadku instalacji na dachu pływalni w Jaśle realizowanej przez FreeVolt okazał się on odpowiednio dobry, aby wzbudzić społeczną aprobatę.

Pokrycie panelami słonecznymi całej powierzchni dachu to oryginalny i odważny pomysł, który spotkał się z żywym zainteresowaniem mieszkańców i gości odwiedzających pływalnię. Instalacja zajmuje powierzchnie prawie 1100 m2, a jej łączna moc wynosi 129 kWp. Jej walory są jednak nie tylko estetyczne, ale też finansowe – dzięki niej miejski magistrat każdego roku oszczędzi tysiące zł na rachunkach za energię. Jednocześnie instalacja sprawia, że obniży się ilość CO2 emitowanego do atmosfery, co polepszy jakość powietrza w mieście.

Prace nad instalacją na dachu krytej pływalni MOSiR w Jaśle trwały 3 tygodnie i przebiegły zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem. Przetarg na realizację projektu wygrała firma FreeVolt z Bydgoszczy, która specjalizuje się w sprzedaży i montażu przemysłowych elektrowni słonecznych. Oprócz projektów dla instytucji publicznych oraz inwestorów prywatnych firma wykonuje również przydomowe instalacje fotowoltaiczne.

thumb_semi_2d49c9ca43ff88d08b466055a095daf9IMG_4210

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *